ARE YOU READY TO ROCK´N´ROLL? ...

Napsal DekadenteMorfin.bloger.cz (») 12. 4. 2010 v kategorii Články, přečteno: 1358×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinesymbols-thumb.gif

ARE YOU READY TO ROCK N ROLL ? ...


"Nyní necháme vyjádřit naší mladou kolegyni Ricki, která je součástí redakce. ..."Do článku nijak nezasahuji je to její úvaha - esej aneb nechme promluvit, mladé kolegy


Poslední dobou do mých uší kolujou tuny rock´n´rollu. Ricki


Mnoho let vyznávaný, jedinečný styl, k němuž se postupem času vrací nesčetná řádka rockerů a muzikantů. Hodně z nich se snažilo vyvinout jinými směry, započít něco nového  stejně, či lépe rebelsky vypadajícího a vyzívavého.
Prostor se tedy naskytl black metalu, grindu, dokonce i novodobému cybergothu, který má s gothic rockem v neposlední řadě společný snad jen samotné "goth".
I gothic je samozřejmě odvozeninou rock´n´rollu, ovšem s trocha tvrdší a temnější tématikou.


Je zajímavé sledovat, jak se hudba šíří různými zákoutími, nedá se však říci, že by se rozvíjela či dokonce snad vzkvétala. Co "rozvzkvetlého" je na fraškách zdaleka nepodobné tomu, co je nazýváno hudbou? Přeřvané kytarové kila snažící se začlenit do smrště bouřlivě neodbytných kopáků tak, aby splynula s neidentifikovatelnými projevy zpěvákových výlevů, v nichž máte - li štěstí, rozpoznáte jediné spojení slov omýlané stále dokola, - "fuck you".
Má vlastně vůbec význam zařadit nějaký text do takové taškařice? Tohle má být umění?
Pro mě tedy rozhodně ne, musela bych se hodně cenzurovat, kdybych to měla dále rozvádět... To není muzika , to už je hodně morbidní cynismus. Parodie..
Těžce k uvěření , že např. Ozzy Osbourne a takoví , dejme tomu Dimmu Borgir jsou z jednoho a tentýž vrhu. Mno , hodně odlišná koťátka, co říkáte ?
Mým chuťovým buňkám se teď dostalo na pohárky glam rocku a asi nejvíce jsem si pošmákla na kapele, jejichž pověst tak nepopsatelně hrozná, jako sama autobiografie - Mötley Crüe.
Dál se mi po patře roznesla sladká škála starší rock n rollové scény, za zmínku stojí určitě Alice Cooper, King Diamond, Twisted Sister či Guns n roses a W.A.S.P .
Samotné uvědomění, že na těchto kapelách stojí celý objekt, je opravdu velmi dobrý pocit. Vždyť vlastně téměř každý hudebník, ať už je zaměřen na jakýkoliv styl, si z něj určitě rád vždycky urval kus pro sebe. A z čeho čerpají i novodobí, tzv. "key rockeři", je rozhodně znát.
Kozačky, šminky, lak na nehty a další nápadité módní výstřelky dnes už nepatřící do sortimentu
záležitostí čistě pro ženy, je osobitým a nejnápadnějším subjektem rock´n´rollové rebelie používané dodnes.

 

Autor: Ricki

Absinth_3


Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a jedenáct