BB aneb BOBOVY BILANCE

Napsal DekadenteMorfin.bloger.cz (») 25. 9. 2007 v kategorii Články, přečteno: 4047×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinebowie-s-kytarou.jpg

BB aneb BOBOVY BILANCE

 

Oblíbení hudebníci v rychlosti slovy Boba. Něco jako Top 30. Kapely, alba, skladby. Bilance toho, co rád a často poslouchám a mé obvyklé hlášky k tomu, tak se dobře bavte.

 

1. David Bowie coby Ziggy Stardust stál u zrodu sci-fi rocku, glam rocku a všeho, včetně inspirací pro Petera Murphyho a Rozze Williamse. Bezvýhradně uznávám.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/bowie-s-kytarou.jpg

2. FIELDS OF THE NEPHILIM. Moje nejoblíbenější gothic rocková kapela, letos je to přesně dvacet let, co jsem je poprvé zaslechl a byla to LÁSKA na první poslech. Carl Mc Coy
to je navždy a bez debat.

/obrazky/boblucan.bloger.cz/fields-of-the-nephilim-so-p-2-velky.jpg

3. SISTERS OF MERCY. Andrew Eldritch předběhl dobu už tenkrát a třemi deskami dostal gothic rockové příznivce na kolena. Album Floodland 87 je dodnes nadčasové.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/floodland.jpg

4. CHRISTIAN DEATH. Dekadentní a nejoriginálnější. Jak Rozzův, tak Valorův. Překrásná, až nadpozemsky scénická goth death rocková škola.

/obrazky/boblucan.bloger.cz/christiandeath-bandfoto.jpg/obrazky/boblucan.bloger.cz/rozz-williams-14.jpg

5. BAUHAUS. Stáli u zrodu batcave scény s prvky new wave, post punku atd. Bela Lugosi´s Dead se stala hymnou a učebnicí gothic rocku, který rovněž v budoucnu znatelně ovlivnila. Peter Murphy nestárne.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/Bauhaus.gif

6. THE MISSION. Nejtrvanlivější kytarový gothic rock. Respektuji je. Wayne Hussey, to je pro mě romantická nostalgie pomalých songů z Grains of Sand 90.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/mission.jpg/obrazky/boblucan.bloger.cz/mission-203-203x152BB.jpg
/obrazky/boblucan.bloger.cz/mission-150-150x180-BB.jpg/obrazky/boblucan.bloger.cz/the-mission-bb-skup-dat.jpg/obrazky/boblucan.bloger.cz/mission-the-grain-BB.jpg

7. THE DAMNED. Od punku až po gothic rock. Mrzí mě, že jsem neviděl, tedy včetně Davea Daniana, letos v Praze.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/damned200-nove.jpg

8. THE HOUSE OF USHER. Vstupte do záhadného domu Uhsherů neproniknutelného Cosmogenesisu. Jedna z nejkvalitnějších gothic rockových kapel 90. let.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/house-of-usher-vetsi.jpg/obrazky/boblucan.bloger.cz/houseofhusher.jpg

9. ALIEN SEX FIEND. Gothický punk obohacený o psychedelickou elektroniku s death rockovou atmosférou a excentrickým klaunem Nickem Fiendem v hlavní roli. Album Acid Bath 84, bylo ve své době krásně provokativní. Vzpomínky.

/obrazky/boblucan.bloger.cz/alien-sf.jpg

10. REED LORRY YELLOW LORRY. Klasika z Leedsu ve stylu gothic rocku a cold wave, dodnes je poslouchám, zvláště pak Paint Your Wagon 86. Chris Reed zde měl nádherně potemnělý hlas.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/red-lorry-BB.jpg

11. ROSETTA STONE. Adrenalin, gothic rock á la Sisters…to beru. Později příklon k elektronice a synth popu. Vydali i album coververzí na Tears For Fears nebo předělávky od Velvet Underground Venus in Furs. Tuhle skladbu předělal a měl rád i zesnulý Rozz Williams z Christian Death.Další povedenou coververzí, již v minulosti Rosetta Stone nahráli, byla Living On The Ceiling od londýnského novoromantického dua Blancmange. A tohle všechno kolem mě bere.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/rosettastone3.jpg

12. LONDON AFTER MIDNIGHT. Luxusní vizážisti, křištálově prostoroví Amíci. Měl jsem je rád ještě předtím, než nám poslali Polibek “Kiss“ z Psychomagnetu. Na albu jsou k slyšení jak prvky gothic rocku, novoromantismu, tak i chladnějšího industriálu a Seanův blond přeliv jen dokazuje, že gotik nemusí mít jen havraní vlasy.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/london2-150x150.jpg

13. SIOUXSIE AND THE BANSHEES. Ju, ju, je tady první dáma post punku Susan Janet Dallion. Letos padesátiletá hororová mystická děva.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/siouxsie.jpg

14. JERUSALEM SYNDROME. Mám doma jen jedno album “The Book Of Days“ 97, ale to je kurva síla, skladba Perenial Watt mě před deseti lety doslova šokovala.

15. CLAN OF XYMOX. Od novoromantické Medusy 86 až po gothic rockový Creatures 99. Made in Holand.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/clan-of-xymox.jpg

16. THE WAKE. Zrovna jsem se dnes díval na DVD Goth –The Ultimate Collection a skladba Christine nepotřebuje komentář, snad jenom, že takhle si představuji gothický rok.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/Wake.jpg

17. LOVE LIKE BLOOD. Nejstarší německá gothic rocková skupina s albem An Irony Of Fate 92 směle konkurovala i britským pochmurným Leedsákům.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/love-like-nove.jpg

18. NOSFERATU. Tahle legendární goth vamp banda by neměla chybět ve sbírce nikoho,kdo má rád true gothic rock. The Haunting, kterou směle doprovází klip s první verzí němého Drákuly, vás určitě zaujme.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/nosferatu.jpg

19. SPECIMEN. Kultovní Specimen, kteří stáli jako první u otevření legendárního klubu Batcave. Znal jsem je dlouhá léta jen se singlů a nejrůznějších kompilací, co vlastním. Moc se mi líbí písně jako Stand Up Stant Out nebo, a ta nejvíc, Hex. Jejich comeback prostřednictvím vlastně v podstatě debutního alba Electric Ballroom 2007 mě strašně moc potěšil a věřím, že nás všechny spřízněné duše.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/specimen.jpg

20. JOY DIVISION. Čtvrt století zesnulý Ian Curtis. Ať je mu zem lehká. Praotec gothic rocku. Ave Closer - album, které ukázalo ostatním směr. K tomu není co dodat.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/joy-close.jpg

21. THE 69 EYES. Od divokého glam rocku až po kvalitní goth´n roll. Jen mám trošku pocit, že se nám z nich staly gothické hvězdičky tolik typické pro Finsko. Přesto kvalitní hudba a Jyrkiho hlas, který je kombinací Steela a Morrisona, nemá chybu.

/obrazky/boblucan.bloger.cz/69-eyes.jpg

22. SANGUIS ET CINIS. Slyšeli jste někdy lepší rakouskou kapelu? Kam je zařadit? Gothic rock, death rock, electronic, industrial, alternativa všeho? Každopádně „Wie Der Unberuhrte Traum einer Jungfrau“1998 je death rockové album, které výrazně změnilo image kapely.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/sanguis-newgr.gif

23. 13 CANDLES. Angličtí gothic rockeři 90. let s vampírskou tématikou.
Překrásná krvavá perla, skladba Death Awaits You /Dracula The Undead nebo téměř renesanční pomalá klavírní Siren z alba Angels Of Mourning Silence 97 to jen dokazuje. Není to sice A Eldritch, ale je to moc pěkné.

24. XIII. STOLETÍ. Legenda tuzemského gothic rocku v čele s vampirologem Petrem Štěpánem. Přirozený vývoj z punkových H.N.F. Jihlavská kultovní klasika. Milovali jste se někdy u téměř devítiminutové Stigmata Vampire?

/obrazky/boblucan.bloger.cz/xiiistoleti-band.jpg

25. THIS VALE OF TEARS. Belgičtí gothrockeři,mají na to. Stačí se zaposlouchat do takové Maniac z roku 99.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/valeoftears2005-h1.jpg

26. BOLSHOI. Gothic pop rocková klasika první vlny. Tuhle hudbu prostě považuji vedle Bauhaus a Specimen za elitu krásně nedbalého sklepního rocku. Co se taky dalo v anglickém Leedsu začátkem 80. let dělat, když tam celý rok prší, že by gothic rock? Mám doma jen alba Giants 85, Friends 86, Lyndy´s Party 87 a věřte mi, že z nich dobře žiji dodnes.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/Bolshoi.gif

27. SEX GANG CHILDREN. Death rocková legenda. Letos v Praze to bude husté. ...
/obrazky/boblucan.bloger.cz/sexgangchildren-BB.jpg

28. GENE LOVES JEZEBEL. Nostalgické vzpomínky na oldies gothic punk rock tehdejší doby. Bratři, dvojčata Antonové, to ještě na desce The House Of Dols 87 uměli pěkně rozparádit. Později styl změnili, a to už mě tolik nerajcovali, což se nedá říct o takových Christian Death. Těm „sežeru“ všechno.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/gene-loves-jezebel1.jpg

29. FAITH AND THE MUSE. Snad postačí název alba Eliria a skladby Sparks. Tak takový ženský vokál se mi líbí. Pěkné i pro příznivce Siouxsie a dalších.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/faithandthemuse.jpg

30. TYPE O NEGATIVE. Ego=Peter Steel má hlas od černého Boha.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/type-o-neg.jpg

 

A nyní následuje zvláštní prémie pro ty z vás, kteří jste dočetli až sem:


31. TIAMAT. Dobrý příklad, že i z kdysi doom metalové kapely se dá vybrousit gothic rock. Johan Edlund se přestěhoval z rodného Švédska do Německa a tam nám zeldritchovatěl. Eldritch měl kdysi v Hamburku taky inspiraci pro svou poslední řadovku Vision Thing 90. Když si od Tiamat přehrávám Skeleton Skeletron 99, Judas Christ 02, Prey 03, tak jsme doma. A když do toho ještě připočteme Johanův vedlejší projekt Lucyfire, je vymalováno. Tady není co řešit.

/obrazky/boblucan.bloger.cz/tiamat-nove.jpg


Kapel a vůbec nejrůznějších interpretů, které rád poslouchám, je samozřejmě mnohem více ze všech možných stylů, ale to zase příště. Snažím se aspoň v rychlosti se čtenářem podělit u jednotlivých kapel o své subjektivní pocity a vymýšlet sám za sebe něco nové, protože ne každý měl příležitost všechno poznat. Proto mu můžou být některé informace k užitku.Osobně si myslím, že některá alba už zůstanou nepřekonána, například Ashes 85 od Christian Death, First And Last And Always 85 od Sisters of Mercy nebo nesmrtelné The Nephilim 88 od Fields of The Nephilim.


Vaše gothická fosílie BOB LUČAN.


Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Blanka z IP 195.39.65.*** | 10.10.2007 09:37
Fakt skvělý blog... smile Některé interprety sice neznám, ale ráda si je od známých seženu a poslechnu. Navnadil jsi mne. Díky ti. Bláňa
Bob Lucan z IP 89.102.185.*** | 10.10.2007 10:27
Díky Blanko,je to taková menší bilance mých oblíbenců s mým komentářem smile
Jiřina/Dahlia z IP 217.112.164.*** | 10.10.2007 12:51
Bobe, každý, i hudební neznalec,musí ocenit Tvé mistrné hudebně literární zkratky. Ve zkratce má každou hudební skupinu jako na dlani. je to dobé vodítko při výběru desek, zejména pro začátečníky.Perfektní.Jiřina
Milan z IP 212.111.10.*** | 15.10.2007 16:25
Tak tenhle náhled,je vtipný a přitom výstižný. smile smile smile
Bob bilancuje z IP 89.102.181.*** | 7.12.2007 00:51
Přpravuji další b B Bilance smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a sedm