Bratrstvo Luny - Clamare 2021

Napsal DekadenteMorfin (») 8. 7. v kategorii Články, přečteno: 103×
stahnout_6.jpg

BRATRSTVO LUNY oslaví na podzim patnáct let na scéně a při té příležitosti vydává své čtvrté řadové album s provokativním názvem Clamare (latinsky „kricet“). Darkrockové sexteto přichází s dalším koncepčním dílem, jímž varuje před „lidožravou“ globální digitalizací a marketingovou „debilizací“ pomocí infantilních reklam, prázdných spektáklů a manipulativních médií. BRATRSTVO LUNY burcuje k odporu proti úpadku verbálního projevu i psaného slova jakožto přirozených prostředků lidské komunikace (viz. pocta Karlu Čapkovi a Karlu Havlíčku Borovskému).

Hudebně je Clamare doposud nejvyspělejším počinem kapely, cemuž pomohly i změny na postech zpěváka (Bruzs D.) a baskytaristy (T. L.), jež vnesly do řad Bratrstva oživující esenci a pozitivní náboj, který se v tóninách „prokletých básníků“ promítá do hudebních fresek svérázným způsobem uchopeného stylu postgothic. Autorem sedmi skladeb je kytarista Šotek (autor hitu „Signum Diabolicum“), pod dvěma je autorsky podepsaný zakládající kytarista Darkthep a o albovou tečku se postaral hudební mág Kobdzey. Texty opatřené zakotvujícími anotacemi tradičně obstaral spiritus agens souboru R. X. Thámo. Kolekce deseti skladeb je v souladu s performativní posedlostí skupiny zakletá do detailně vyšperkovaného čtyřkřídlého digipaku s 32stránkovým bookletem, jehož grafickou podobu, která včetně titulního motivu snese nejpřísnější kritéria srovnání s uměleckými výtvory světové úrovně, má na svědomí Erika Mithoferová. Clamare vysvitne z temnoty světa 22. 8. 2021, v den letního úplňku s astrologickou nadvládou Vodnáře. Motto celého alba zní: „Jen jediná koruna je hodna absolutní úcty – koruna stromu.“

Kolem BRATRSTVA LUNY se vznáší i aura dalších aktivit spojených s uměleckým ztvárněním jeho trubadúrských „výkriků“. Její součástí je predevším Magická noc trubadúru – svérázně pojatý večer plný hudby, divadla a magie, jehož 5. ročník se uskuteční 2. 4. 2022 v Kralupech nad Vltavou – a její tištený manifest, „krameriovské“ noviny Trubadúr, ale i úzká vazba s XIII. STOLETÍM, s nímž kromě společných koncertních vystoupení souvisí také zřetelná stopa na hudební scéně v podobě spolupráce na poli hudebních nosičů.

 

Hashtag CLAMARE #svobodajeretro

S pozdravy BRATRSTVO LUNY

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a jedenáct