Dekadent Informuje XIII - 13

Napsal DekadenteMorfin.bloger.cz (») 24. 4. 2010 v kategorii Dekadentův Kabinet, přečteno: 2359×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinecover-split7sid-color.jpg

Dekadent informuje XIII v pravidelném pořadu na DekadenteMorfin 13


Zdravím vás, tak se nám květen pomalu blíží, ale zatím se žádné teplotní zázraky nedějí. Dnes už máme třinácté pokračování, což je to nejštastnější rock´n´rollové číslo hned po 666.Tak snad se ne DekadenteMorfinu něco dozvíte a taky dobře pobávíte

Pro ty, kteří to nevědí, taky bych jim moc rád sdělil, že jsme vytvořili na síti Facebook skupinu DekadenteMorfin kde jsou i přímé odkazy na DekadenteMorfin a některé články a recenze a taky Old School metalové fórum, tak kdyby měl někdo zájem, může se zúčastnit. Půjde tam o vzpomínky na "staré" metalové páky undergroundu 80. let a jejich fošny se špinavým demozvukem, ale i o různé hudební ukázky, které může kdokoliv vložit nebo například připomenutí, která z kapel stále hraje. ... Mám v plánu i gothic rockové fórům nazvané Gothic rock stále žije, tak uvidíme.


Hellbentforcooking

Tip na kuchyňskou zástěrku pro vaši hospodyňku a recepty.


Stále se ještě musím vzpamatovávat ze smrti geniálního zpěváka a baskytaristy Petera Steela (Carnivore, Type O Negative) Však život jde dál a my musíme prostě bojovat se systémem.

Peter-steele-nude-016

Co se děje novýho - Armored Saint Američtí heavy metaový nestořii Armored Saint v čele s navrátivším Johne Bushem natočili novou desku La Raza 2010 hudba na desce je netlačená a ukazuje kapelu v tom nejlepším vyzrálém období. John Bush je výjmečný zpěvák jeho hlas zní opravdu velmi citelně.Rozhodně pro ty kdo mají rádi americký metal tuhle 50 minutovou porci dopručuji. (7/10)

Obscene Extreme 2010 15 - 16 -17 červenec 2010 Trutnov - Na Bojišti.Tady bych oravdu mile rád připoměl, že na festivalu Obscene Extreme 2010 letos vystoupí mimo zaběhlé death metalové legendy Master, Incantation nebo grindové veterány Doom  apod... taky  a hlavně hardcorová, americká legenda, legenda D. R.I. jenž se ve své době se stejnojmeným albem stali i průkopníky stylu zvaného Crossover.Takže docela lahůdka na zapaření a pořádný pogo kolotoč. (8/10)

Můj tip na květen. Tak určitě bych pokud to máte v únosné vzdálenosti, doporučil koncert britských válečníků Bolt Thrower, tenhle death metalový transporter, totiž svým, hutným death metalem převalcuje všechny mainstremové návnady na společnost.Doprovázet je budou řečtí blackers Rotting Christ a kapela Enemy Reign vstup je přímo skvělý 299 kaček českých což je lidová cena. Tak nějak stáli i Napalm death ve Zlíně a byla to prima akce. To všechno se odehraje dne 12 května 2010 Praha Libeň . Abaton Tak vzhůru na palubu death metal čeká a Dekadent vás informuje. Na Žižkově. Exit Chmelnice se zase 25 května 2010 dočkáme, norské legendy black metalu kapely Mayhem jejiž scénickou show Attila pojme vždy po svém. (8/10)


100318-v1vd_2

Tip na květen Six Feet Under live


Slash skvělý ktarista ex:( Guns´N Roses Velvet Revolver) vydává v těchto dnech své sólové stejnojmené album "Slash" 2010 Album je plné nezamněnitelného zvuku ve Slashově stylu, prostě přesvědčivá, profesionální rocková jízda.Ostaně jako vždycky. (8/10)

Ihsahn - "After" 2010 V pořadí třetí sólové album hlavního mozku orchestrálně black metalových progresivních Emperor. Když se podrobně podívám na práci Ihsahna, tak mě pomalu, ale jistě svojí pílí začíná připománát, další skandinávské multiinstrumentalisty jako jsou Dan Swanö (Edge Of Sanity, Nightingale) nebo Peter Tagtgren (Hypocrisy, Pain) s tím rozdílem, že zde se jedná o opravdu extrémě perfekcionistické dílo, dokoce lehounce načichlé jazzovým zvukem a nesmírně, barvitou kreativní produkcí. Docela mě šokovala ultra bestální skladba "A Grave Inversed" kde je k mání i saxofon.Tak mě napadá kam se black metal, posunul od začátků 80 let od doby Venom.Album After od Ishana je až děsivě dokonalé dílo ne každá skladba je sice můj šálek čaje, přesto i když to posoudím v kompletu je tahle deska prostě fascinující.Už stříbrné kotouče Emperor v 90 letech bourali bariery jak brutality tak i progresivity o technické vyzrálosti nemluvě (9/10)

Logo-9-7

Život, hudba a smrt

Taky bych rád, moji drazí čtenáři, zahajíl minutu ticha za některé muzikanty kteří už mezi náma nejsou. K tomuhle mě vedla nedávna smrt Petera Steela (Carnivore, Type O Negative)  toho stesku už  je opravdu hodně. Vzpomínám na Piggyho - výborného kytaristu Voivod, skvělého Chucka Schuldinera Death znal snad někdo lepšího death metalového kytarového mága. Ale i legendární rockové, kytarové mohykány jako Jimi Hendrix, jeho styl bude věčný.Takový blues rockový šaman zpěvák Jim Morrison Doors a jeho melancholický zpěv. Chybí mi i depresivní vokál Iana Curtise Joy Division, Paul Raven -(Killing Joke, Prong , Ministry), Kurt Cobain Nirvana, Ronald Belford známější jako "Bon Scott" původní zpěvák AC/DC, Dimebag Darell Panthera, Quorthon Bathory který udělal jedno z nejzásadnější black metalových alb "Under The Sign Of The Black Mark" 1987 a díky albu "Blood Fire Death" 1988 vytvořil i něco, čemu se pozděj říkalo pagan metal. V Old school metalové galerii, jsem poukázal na první tři desky Metallica a v té souvislosti se mi vybavil Cliff Burton která zesnul díky havárii v roce 1986.Samozřejmě jejich mnohem více, ale zamysleme se jak je život křehký, drogy, alkohol, úrazy, nemoci, násilí tohle všechno, to může zpusobit. Ať je všem jmenovaným muzikantům země lehká, upřimnou soustrast za DekadenteMorfin, kdokoliv by se chtěl vyjádřit, má možnost.Tímhle zdělením se pro dnešek loučím.

 

Bob Lučan Dekadent


Cliff-burton-memorial

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a pět