FIELDS OF THE NEPHILIM od Jardy

Napsal DekadenteMorfin.bloger.cz (») 8. 5. 2008 v kategorii Fields of the Nephilim, přečteno: 3037×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online625.jpg

Fields of The Nephilim


Autor: Nephilim


/obrazky/boblucan.bloger.cz/nephilum-lg.jpg

… obrové (Nephilim) pak byli na Zemi v těch dnech; ano i potom, když vcházeli synové Boží k dcerám lidským, ony rodily jim. To jsou ti mocní, kteříž zdávna byli, muži na slovo vzatí…

(Genesis 6:4)


Název anglického hrabství Hertfordshire pravděpodobně nevyvolá mnoho asociací. Právě zde se však v roce 1984 rozpadají téměř současně dvě lokální skupiny – Perfect Disaster a Mission (nezaměňovat s bandou W.Husseye !). Carl McCoy, vokalista prvně jmenované družiny je velkým vyznavačem mystiky a okultismu, který vyrůstal v rodině Svědků Jehovových. Právě on novému seskupení dává název, který se stane kultem gothic rocku: FIELDS OF THE NEPHILIM. Vedle něj sestavu tvoří Paul Wright (kytara), jeho bratr Alexander „Nod“ Wright (bicí), Tony Pettitt (baskytara) a Gary Whisker (saxofon).

Prvním počinem se o rok později stává EP Burning the Fields, vydané v nákladu 500ks na vlastním labelu Tower. Už tehdy se ale lavinovitě šíří zkazky o fascinujících vystoupeních kvintetu v kožených kabátech a kloboucích, kteří jako by vypadli z westernů Sergia Leoneho, za což v následujících letech ponesou výsměšnou přezdívku „The Bonanzas“. Nahrávací smlouva na sebe nenechá dlouho čekat, FotN se upisují Beggars Banquet. Ještě předtím ale kapelu opouští saxofonista Whisker a přichází druhý kytarista Peter Yates.

Po singlech Power a Preacher Man uzrává čas na první dlouhohrající desku. Produkce se ujímá Bill Buchanan, pod jehož taktovkou se během pouhých deseti dnů zrodí album Dawnrazor (1987). Otevírá ho symbolicky harmonikové intro Ennia Morriconeho z Leoneho opusu magnum, Once Upon a Time in the West. I když deska obsahuje klasické neduhy debutů, můžeme tu nalézt typický rukopis skupiny a především výborné McCoyovy texty. Kapela koncertuje napříč Evropou a neúspěšně se pokouší prorazit i ve Státech.

Na sklonku roku 1987 si už kapela užívá pozici kraleviců gothic scény. Vycházejí singly Blue Water a Moonchild, následované druhou řadovkou The Nephilim (1988). Album znovu produkuje Buchanan, nicméně ve zvuku je slyšet výrazný posun. Atmosféra celého alba je prodchnuta jakousi zvláštní, těžkou mlhou tajemna, ale skladby mají mnohem větší hitový potenciál, než tomu bylo u debutu. Desku uzavírá bezmála desetiminutový opus Last Exit For The Lost, negující sebevraždu jako východisko z nouze. Mystické texty odkazují k sumerské kultuře nebo také k mýtu Cthulhu, jímž je McCoy posedlý. Album výrazně boduje v nezávislých i oficiálních hitparádách, jeho prodeje podpoří i první live video nazvané Forever Remain.

McCoy se dál a dál noří do svého světa. Fascinuje ho osoba Aleistera Crowleyho i hermetický řád Golden Dawn. Objevuje se v tajemné roli Nomada v postkatastrofickém snímku Hardware svého přítele Richarda Stanleyho, který také režíroval první klipy skupiny. Začíná abstinovat a stává se vegetariánem. Své duševní stavy vkládá do textů písní. V roce 1989 vychází singl Psychonaut (obsahující citace Necronomiconu), původně nahraný jako dvacetiminutový track, nakonec vydaný v délce „pouhých“ jedenácti minut. O rok později jej následuje album Elizium v produkci pinkfloydovského Andy Jacksona, které je skutečnou rajskou hudbou (Elizium je starořímské označení ráje). Album otevírá čtvrthodinová kompozice, rozdělená do čtyř celků (jedna část je obohacena záznamem Crowleyho proslovu), z dalších zářezů určitě stojí za zmínku skladba Sumerland, vydaná později na singlu. Kritika i fanoušci řičí nadšením, horší už je to se vztahy mezi McCoyem a zbytkem skupiny. Po vyprodaném turné a vydání koncertního videozáznamu Visionary Heads ohlašuje McCoy odchod ze skupiny, jejíž název si bere s sebou.


Fields of The Nephilim – Moonchild (1988)

Následuje klasické dojení peněženek smutných fanoušků. Nejprve vychází live CD Earth Inferno, následované záznamem staršího vystoupení pro BBC Radio 1 a bestofkou Revelations. Zbytek Nephs se mezitím spojuje s novým vokalistou Andy Delaneym a pod názvem RUBICON vydávají narychlo spíchnuté album What Starts, Ends (1992). Nový materiál však postrádá onu těžko definovatelnou mystičnost alb FotN a Delaney není tak výrazný frontman. Skupina vydává ještě druhé, o něco lepší album Room 101 (1995) a ukončuje svou činnost.

Carl McCoy se mezitím vydává o poznání agresivnější cestou. Přibírá kytaristu Paula Milese, basáka Ciana Houchina a bubeníka Simona Rippina, pohebrejšťuje původní jméno skupiny a tak v roce 1996 vychází album Zoon s hlavičkou NEFILIM. Hudebně je album možné označit jako směs death metalu a industrialu, nad kterým se klene McCoyův zvířecí řev. Stejně jako alba někdejších spoluhráčů, není ani tato deska příliš úspěšná. Spekuluje se o podpůrném turné, ze kterého nakonec sejde.

V létě roku 1998 oznamují McCoy a Pettitt společný návrat hned ve dvou formacích: S původním názvem FIELDS OF THE NEPHILIM v obnoveném nejsilnějším složení (ovšem bez účasti Petera Yatese, který se mezitím dal na charitativní činnost) a také s novou modifikací názvu THE NEPHILIM (jako Carlův sólový projekt). Skutečnost je později trochu jiná. A tak v roce 2000 spatří světlo světa singl Fields of the Nephilim nazvaný One More Nightmare (Trees Come Down), obsahující přepracované skladby z EP Burning The Fields. Z původní sestavy se na něm podílí jen McCoy a Pettitt, doplněni Milesem a Rippinem z Nefilim. Singl vychází jako první počin u Jungle Records a má být předzvěstí nového alba. K jeho vydání však nedojde, a tak Pettitt s Rippinem přibírají jejich někdejšího koncertního kytaristu Nefilim, Petera „Bob“ Whitea a zakládají dodnes fungující skupinu NFD. Ve stejné době se objevuje další „odpadlická“ formace THE LAST RITES, kterou vedou bratři Wrightové. Skupině vyjdou dvě alba (poslední The Many Forms v roce 2005).


Carl McCoy

Osamocený McCoy se věnuje dokončení slibované desky pro Jungle Records. Když ovšem po dvou letech stále není materiál ve finální podobě, ztrácí vydavatelská firma trpělivost a do distribuce posílá album Fallen (2002) bez McCoyova vědomí. Nalezneme tu dynamické, výbušné skladby, které ovšem nepostrádají původního ducha Nephs. Carl se ovšem od desky důrazně distancuje. Koncem roku 2002 vychází první oficiální DVD skupiny, Revelations/Forever Remain/Visionary Heads, které obsahuje promoklipy a dvě dříve vydaná živá vystoupení Nephs. Vypadá to jako nostalgická tečka za historií jednoho z praporečníků gothic-rocku.

Jako z jiné dimenze pak působí vydání nového alba Fields of the Nephilim nazvané Mourning Sun koncem roku 2005. Z původní sestavy se na něm sice podílí jen McCoy, ale jedná se o návrat ke kořenům se vší parádou. Kompaktní sbírka skladeb je atmosférou hodně podobná albu Elizium s o poznání modernějším soundem. Deska sklízí pochvalné recenze a comeback je dokonán koncertem v londýnské Astorii v polovině roku 2007 a předsilvestrovským vystoupením ve Finsku.

Ve chvíli, kdy píšu tyto řádky, mají Nephs letos za sebou tři evropská vystoupení. Za pár dní je budete mít možnost vidět i na Wave Gotik Treffen a na druhou polovinu letošního roku je ohlášeno nové album. Co víc si může jejich fanoušek přát – Koncert v ČR ? Kdo ví…


Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
| 14.5.2008 13:29
Ahoj Bobe, díky za článek, but já starý rýpal si nemohu odpustit soukromé poznámky smile
1. add Psychonaut - neexistuje a nikdy neexistovala žádná 20m verze, to popřel sám McCoy. Neexistuje ani 11m verze, pouze v 4:23/4:07/9:13/9:17

2. add Zoon - proč myslíš že byl neúspěšný ? Já naopak považuji tuhle desku za to nejlepší co McCoy udělal a rozhodně splnila svůj účel.

Co bylo účelem ? Rozhodně nemám nic proti Eliziu, je to phantastická deska, jen škoda že u ní pokaždé usnu (no dobře, pokaždé ne), akorát že tím se Nephilim dostali tam, kam McCoy nechtěl - na velké stadióny, diskofilní publikum, články v Bravo apodobně ... I v tomhle byly ty rozepře, části kapely se to líbilo, ale duchovnímu otci ne, a jeden z důvodu rozpadu byl na světě. Zoon byl úmyslný počin se odpoutat od komerčního balastu/průmyslu/fanoušků a to se podařilo na jedničku.

Tak to je moje rýpnutí, snad to ani nebolelo smile

Bob Lučan z IP 89.102.181.*** | 14.5.2008 21:23
Nebolelo,protože to je článek, co psal kolega, který má přezdívku Nephilim,proto dotazy směřovat na něj.Co se týká mě, tak já Nefilim-Zoon 1996 miluji a je to jedna z mých nejoblíbenějších desek vůbec,co Carl Mc Coy udělal,přesto jsem i milovníkem floydovského alba Fields Of The Nephilim-Elizium 1990 smile Myslím,že i Ty i Nephilim jste znalci, jen máte například odlišný vkus na The Mission atd,ale to je přeci normální a je dobré říci si své názory, jsme taková legendární sběratelská trojka smile Ty,Já a autor tohohle článku,který je podle mého mínění jinak velmi zdařilý a v kostce vystihuje vše potřebné.Ještě k Tvému výrazu diskofilní- upřímně řečeno -já, co rád poslouchám i death metal,tak například disco 80let mě dnes už příjde jako underground, přece dnes už není mnoho těch, co by poslouchali např Modern Talking,Pet Shop Boys,Erasure atd.Takže mě to baví víc než tenkrát,ale to už jsem trošku odbočil.Rozbor Psychonautu atd. spíš po mailu,Měj se hezky Ty i autor Nephilim.Bob
Nephilim z IP 62.77.71.*** | 19.5.2008 13:32
Ahoj Rejpale i Bobe,
co se týče singlu Psychonaut, vycházel jsem z několika dobových článků. Pokud bylo zmíněné později McCoyem dementováno, tak už se to ke mně nedostalo a za nepřesnost se omlouvám.
Zoon byl skutečně komerčně výrazně neúspěšný a s tím nemá co do činění i můj osobní názor, který se víceméně shoduje s Tvým (tohle album je setsakramentsky dobré, i když jsem to docenil až po mnoha posleších).
Nechme se překvapit, s čím vyrukuje McCoy dál. Pokud bude nový materiál alespoň z poloviny tak dobrý jako Mourning Sun, budu náramně spokojený.
| 20.5.2008 13:20
Ahoj Nephilime, to s tou 20min stopáží je prostě fenomén, a ta dementace Carla byla v jednom německém časopise, odkaz bych musel pracněji hledat smile
Jinak si myslím že Carl snad ani neumí udělat slabou píseň, narozdíl od mých milášků Sisters, tam jich pár najdu, ale u Nephilim ? Já nevím o žádné, co vy ostatní, najdete něco co se vám zdá slabé ???
Bob z IP 89.102.181.*** | 19.5.2008 14:06
Ano,už se na nový Fields Of The Nephilim skutečně moc těším smile Věřím,že bude skvělý, zrovna jako Mourning Sun 2005.Každé další,nové album Fields Of The Nephilim je pro mě takovým malým svátkem a dá se říct,že mě zaujme okamžitě.Miluji Karlův hlas,taprocítěnost je nezaměnitelná.Kožený prachem století pokrytý klobouk dolů smile smile smile
Nephilim z IP 62.77.71.*** | 19.5.2008 14:13
Cítím to podobně. I když se snažím být vždycky objektivní, u Nephs se mi to nikdy nepodaří - na to je mám moc rád smile
Bob z IP 89.102.181.*** | 19.5.2008 17:26
Znám to moc dobře,taky je mám rád a ještě radši.Takže se mi líbí vše a objektivita jde stranou smile
| 20.5.2008 13:23
Tak já třeba když jsem četl recenzi na CHDeath, tak jsem chtěl reagovat, ale jak reagovat ? To jsem netušil, tak jsem mlčel. Ta deska je totiž tak "hnusně odporně hustá", že když si ji pustím, tak musím být doma sám a pak vyluxovat všechny chlupy co ze mně vypadají hrůzou, tak dobrá a vyjímečná ta deska je smile
Bob z IP 89.102.181.*** | 20.5.2008 06:50
Nephilimovi:Jsem moc rád,že se u mě na blogu občas sejdeme my co je nám o trošku více let,aspoň je očem si promluvit smile Což jinde nebývá zvykem,protože některé,nebo spíš většinu lidí zajímají spíš nepodstatné články a ty kvalitní mají méně komentářů.Nakonec to určitě znáš i z vlastní zkušenosti.Na CzS mám snad dvacet článků a i jinde na webech a zatím mě nejvíc zajímali komentáře od Tebe a GaBriela39 u vás je evidentní,že víte očem mluvíte a to se mi líbí.Moc mě totiž neberou různé dětinské ZombieWalk pochody a podobný kraviny, údajně související s takzvanou subbkultůrou.Mě a myslím,že i Tebe zajímá především hudba,prto taky kdysi vznikly moje stránky jako takový ostrůvek naděje smile Ty dívčí blogy a lá Evil Queen atd raděj nebudu ani komentovat.Sám máš na CzS články Mission a Filds Of The Nephilim a já čerstvě Sisters a reakce se přesto dostavují úplně u nepodstatných článků a kvalitní profily a recenze zůstali přinejmenším dá se říct nepochopeny,což znám z mých recenzí na Christian Death a mých tradičních uměleckých fikcí.Mimochodem Tvůj článek je skvělý smile a myslím,že my víme jak to cítíme a vnímámame a to je důležité smile Měj se a těším se na Masters
Morti z IP 88.146.223.*** | 20.5.2008 11:08
Zžívám se s tím co píšeš, máš Bobe pravdu. Jak jsem říkala, ono ty recenze asi moc lidí nechápe. A o to je to ještě lepší a lákavější, ne? Nebo se opravdu lidi starají jen o kraviny, já nevím. Úplně slyším jak říkáš: "Subkultůůůra"... smile Promiňte, ale nevím jak se píše slovo: Zžívám, je to nějaké divné. smile
Nephilim z IP 62.77.71.*** | 20.5.2008 11:11
Díky za chválu, Bobe smile
Množství komentářů pod svými články neřeším - trochu se obávám, že velké množství lidí ze "scény" se ke článkům nevyjadřuje proto, že o tom prostě a jednoduše nic neví. Anebo je těžiště subkultury už o něčem jiném.
Jsem známý staromilec, a tak zůstanu u toho, co mě baví. Myslím, že tohle nás spojuje, ne ?
| 20.5.2008 13:23
Tak já třeba když jsem četl recenzi na CHDeath, tak jsem chtěl reagovat, ale jak reagovat ? To jsem netušil, tak jsem mlčel. Ta deska je totiž tak "hnusně odporně hustá", že když si ji pustím, tak musím být doma sám a pak vyluxovat všechny chlupy co ze mně vypadají hrůzou, tak dobrá a vyjímečná ta deska je smile
Morti z IP 88.146.223.*** | 20.5.2008 13:36
Tak to máš celkem pravdu, je těžké cokoliv napsat, když občas koukáme s otevřenou pusou. Ale třebas toto, cos napsal teď sem, jsi měl napsat pod recenzi Christian death. smile To je můj malý názorýček. smile
Morti z IP 88.146.223.*** | 20.5.2008 11:17
Je to pěkná recenze, já osobně Fields of the Nephilim začala poslouchat až s deskou Mourning sun. Ta mě napoprvé moc uchvátila, gothic rock má různé podoby. Je to úžasné. No a až púotom jsem se tedy začala vracet k těm starým deskám,... Carl McCoy je skvělý, má nádherný hlas. A i když jsem novější posluchač, cítím k Nephilim určité emoce, které ani neumím popsat. Takže zatím pa, pa. smile Lucie
| 20.5.2008 13:25
a ještě je to fešák a sympaťák a inteligentní týpek, kterého bych chtěl mít za strejdu, kdybych byla holka, tak za manžela smile
Bob z IP 89.102.181.*** | 20.5.2008 14:47
smile Nephilim,Gabriela39,Morti:Tady se to teda rozjelo fakt zírám,úžasné.Slabá skladba u Fieldsů neexistuje,tedy apon né pro mě miluji i Karlův starý bluesový zvuk a country popěvky,je to prostě dokonalý Karel smile Vy všichni jste dokonalý úplně OK!!! smile smile smile smile
Morti z IP 88.146.223.*** | 20.5.2008 14:53
smile smile smile Ty jsi úžasný! smile a Karel, to je božský Kája smile
no jo, je to tak. smile smile smile
trochu přesmajlovávám, promiňte, ale musím smile
Bob z IP 89.102.181.*** | 20.5.2008 14:52
Nephilimovi:Tady má tvůj článek Fields Of The Nephilim větší úspěch než na Sanctuary.Protože se tady scházíme my třicátníci.Chlapy středního věku co zašlé doby ještě pamatují. smile
Morti z IP 88.146.223.*** | 20.5.2008 14:57
Bobovi a Nephilimovi: To je jasné, že tady musí mít větší úspěch. smile
ale já nejsem ještě třicátník, ani chlapík. smile smile tak zatím ahoj.
Nephilim z IP 62.77.71.*** | 20.5.2008 16:52
Asi máš pravdu - díky za zveřejnění, Bobe smile
Holt jsme už jiná generace... smile smile
Bob z IP 89.102.181.*** | 21.5.2008 01:54
Chlape,nemáš za co smile To je naprostá samozřejmost to zveřejnit,jsme na stejné lodi,zabloudili jsme v poli Nephilimů a není cesty zpět smile Jsem rád,že mám ským pokecat na CzS si jaksi s nikým moc nepokecám,jen s Ezem když pošleme maily,nebo sms,jinak je to už pro mě trošku jiná generace.Já už nemusím používat ty výrazy typu:jako subbkultůra atd za nás se říkalo spíš gothic rocker smile Líbí se mi Karlovy kšandy,zmačkaný klobuk a svářečské,industriální brýle dnešní emo barbínky mě můžou políbit pdrdel smile Snad na Mastru pokecáme u My Dying Bride a rozebereme i doom metal
| 21.5.2008 09:17
Ale no tak pánové smile Zkuste si vzpomenout na 90 léta a jací jsme byli kingové - gothici, drsní, mladí a nikdo nám nesahal po paty. Ti současní jsou na tom stejně, jen nevím co budou dělat za 10 let, až pochopí že co jim cpali jako subkulturu goths byl jen sračkovitý komerční mainstream pro malý děťátka. My jsem aspoň poslouchali už v tý době muziku pro dospělý, ale oni jsou krmeni muzikou pro náctileté .... a taky to tak bohužel vypadá.
Nephilim z IP 62.77.71.*** | 21.5.2008 10:13
Krásně řečeno !! smile
Bob z IP 89.102.181.*** | 21.5.2008 14:39
Taky jsem v 90 letech dost machroval smile Nosil jsem i grunge flanelku a poslouchal všechno možné. smile ty dnešní věci teda moc nemusím smile Jinak jak říká Neph:Krásně řečeno!!! smile Akorát jsem napsal takovou koláž slov o všem možném za hodinku jsem to měl napsané Anatomie Hudby 2,ale nečekejte žádný zázrak už senilním smile smile smile Má tady někdo víc než 35 let? Že by ta ta číselná přezdívka 39? smile
Nephilim z IP 62.77.71.*** | 21.5.2008 14:46
Zrovna jsem nedávno prohlížel svoje fotky z puberty, kde se někdy okolo roku ´91 pyšním tričkem Sisters smile
| 22.5.2008 15:20
Tož GaBriele39 je 37 a až mi bude 39, tak oslavím poprvé svo je narozeniny, to teď ani jedny smile
Nephilim z IP 85.71.202.*** | 22.5.2008 20:09
Tak to jsem tu s náběhem na Kristova léta vlastně zobák smile
Bob z IP 89.102.181.*** | 21.5.2008 15:02
Taky jsem měl v roce 1991 svoje první tričko Sisters-Some Girs Wander...nosil jsem ho až vybledlo smile a v 93 jsem měl černobílý tričko Nephilim byla tam Karlova hlava v klobouku,to už je let dnes už spíškontroluji jaké je Bio abych sebou nešvihl smile Sestry-Some jsem si ted koupil znovu héééččč.
| 22.5.2008 15:22
To já byl lepčí smile První tričko v 91 bylo v germánii zakoupené SOM s motivem obalu Body&Soul, ano ty dvě nádherné modré postavy - dodneška archivované a v pořádku smile
z IP 85.71.202.*** | 22.5.2008 20:05
Taky jsem měl tričko z Němčourska - vepředu jen logo, vzadu heslo "Tune In, Turn On, Burn Out...". Triček SOM mám doma asi deset - jen už se do velké části z nich nevejdu (viz Bobem hezky nazvané "rockerovo bříško") smile
Bob z IP 89.102.181.*** | 22.5.2008 08:46
Akorát jsem si dal kafé s mlíkem a jak tak poslouchám skladbu Requiem zjištuji znovu,že Karel má v hlase černé diamanty.To je NÁDHERA!!!Jen pro vyvolené smile Nás nad tři křížky co stály u "zrodu" smile Přímo zabijácký zvuk a geniální atmosféra.Mourning Sun 2005 je pro mě takový úžesný, řekněma kompromis mezi Elizium 1990 a Nefilim-Zoon 1996 Taková romantická apokalypsa.Ty pocity se pěstují,dlouhá léta.Mohli bysme se potkat my tři na Masters Of Rock a prožít si společně Ministry smile smile smile Pěkný den chlapy Bobas
Nephilim z IP 62.77.71.*** | 22.5.2008 14:34
Requiem je moje nejoblíbenější skladba z Mourning Sun. Na Masters se určitě potkáme, bude dost času na poklábosení a nějaké to pivko smile
| 22.5.2008 15:25
Tož jste na tom tak, že asi jen dva ze tří zubařů doporučují Ministry - já tam 100% nebudu smile Už jen proto že se musím hezky starat o svoji 20měsíční životní radost - Emmu smile Viva la první singl SOM co jsem kdy měl, kdo uhodne jeho název ?
Nephilim z IP 62.77.71.*** | 22.5.2008 16:17
Pokud se nemýlím, tak Emma byla jako čtvrtá skladba na singlu Dominion smile
| 23.5.2008 08:48
Bravissimo Maestro, příště dám těžší otázku smile
Bob z IP 89.102.181.*** | 22.5.2008 21:01
Tak triček Sisters... mám taky plno Sisters záda on the howling edge smile předek :shut.the.fuck.up z pražského koncertu společně s P lost však jste tam byli je bílé, už ho taky neobleču mám 96 kg prostě milý,krásný kluk smile Tak aspon my s Nephem se na Mastru snad uvidíme? smile
| 23.5.2008 08:50
Nebuď smutný pane, nejsi jediný kdo se do těch triček už nevejde smile Ale nedávno jsem si udělal radost a na nephilim stránkách objednal tričko velikosti XXL smile
Bob z IP 89.102.181.*** | 22.5.2008 21:03
Tady si aspon pokecám smile jsou zde dospělý
Bob z IP 89.102.181.*** | 23.5.2008 09:11
Mám doma tisíc triček jako Alien Sex Fiend,Bauhaus,Siouxsie,Dead Can dance,The Cure,Danzig atd smile Všechny XXL i XXXL smile Ten Nephilim jsi mi měl objednat taky smile Chtěl bych ho.Zatím se měj.A co ta Ta přezdívka,jestli to naní tajné?
| 23.5.2008 11:13
Objednat si tričko Nephilim z jejich stránek je jednoduchá věc, platil jsem kartou a přišlo to poštou včetně dvou placek (mých prvních placek v životě, yupíííí). Karta normálně od spořky a vyšlo to asi na 700. Je to tričko s dlouhými rukávy. Stejně tak jsem Ti doporučoval si tam koupit a stáhnout ty dvě skladby - remixy Straight To The Light, ty vyjdou asi na 130 dohromady a stojí za to, special ta co je zkombinovaná s Xiberii ! A přezdívka GaBriela39 je tak historická záležitost --- kdysi v 90 letech mi začali říkat GB (gotický brabec .-) Takže teď už možná pamatuješ kdo jsem zač ? Pak jsem si to upravil na GaBrielu39 s odkazem na to, že až mi bude 39, tak poprvé oslavím narozeniny, protože 40 se přeci nemůžu dožít, asi to znáte, když je vám 20, větší blbosti vás nemohou napadnout smile
Bob z IP 89.102.181.*** | 23.5.2008 17:16
Je to možná zvláštní,ale skutečně nevím o koho jde,přitom já už opravdu něco pamatuji a byl jsem jeden z prvních sběratelů gothic rocku atd,nebo aspon jestli si pamatuji tak v dobách asi v letech 87-90 tady moc lidí Nephilim atd neznalo,já jsem je měl na MC kazetách,samozřejmě byli i další,ale já jich moc neznal.Na burzách jsem si koupil už snad v době vydání Sisters- First And Last 85 a další Leedské průkopníky jako Red Lorry Yelow Lorry,The Rose Avalanche atd Dodnes mám doma i gramofonovou LP desku Fields Of The Nephilim-Elizium 1990 Když jsem v 80 letech poslouchal např Siouxsie nebo Christian Death a Bauhaus tak jsem byl tenkrát pro všechny divný a mé tehdejší známé to nebavilo,tak jsem si v tom tenkrá frčel sám jak největší undergroundový King smile mezitím jsem stíhal poslouchat i synth pop a lá D M,nebo EBM,metal atd,ale vratme se k Tobě prostě Mě napiš kdo Jsi o co jde?Tenkrát jak jsi udělal tu kompilaci,myslím Nephilim pro svoji Přítelkyni v 90 letech,tak já jsem moc dobře věděl,že to nikde nevyšlo mám i všechny singly a výběry,live atd,ale přesto když jsem si všiml,že to bylo oficiálně zveřejněné,tak jsem to dal taky do článku,spíš aby mi to někdo nepřipoměl,ale věděl jsem,že je v tom nějaká kulišárna.Jak jistě víš mám svůj styl a raděj tvořím sám neopisuji,mám své zkušenosti a kro mě Tebe a Nepha jsem nepoznal mnoho lidí co by v tom jeli jako já,takže kápni božskou,nejsme děti,ale těžko se známe osobně smile Tak a kolik Ti Tedy je dožil Jsi se to asi teprve bude,chápu smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a dvě