HOUSE OF USHER

Napsal DekadenteMorfin.bloger.cz (») 29. 9. 2008 v kategorii Hudba., přečteno: 1986×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinehou2.jpg

The House of UsherNapsal Blackeye69

XI. Gothic Party Brno nám již klepe na dveře a jak jistě víte, vystoupí zde také legenda německého gothic rocku The House of Usher. Pojďte se tedy spolu se mnou podívat na zoubek této formace, jejíž podobnost s dílem E.A.Poea rozhodně není náhodná. Dokonce se jedná o jakýsi atribut a to samozřejmě stejnojmenné povídce.


/obrazky/boblucan.bloger.cz/hou2.jpg
/obrazky/boblucan.bloger.cz/HOU-1.jpg

Nápad založit gothic rockovou formaci inspirovanou dílem právě tohoto pána dostali roku 1990 lídři kapely Jörg Kleudgen a Markus Pick. O dva roky později se k nim přidávají René Löffler (kytara) a Robert Nessler (bass). V tu dobu také začínají poprvé koncertovat. A prvotina na sebe nenechá dlouho čekat, roku 1993 vydávají vinil split E.P s názvem Relic, vzápětí i mini album Black Sunday. S plnohodnotným debutem přicházejí roku 1994, vychází deska Stars fall down, vydanou u Celtic Circle Productions. Následují koncerty po itálii.

/obrazky/boblucan.bloger.cz/hou3.jpg

O rok později probíhají personální změny. Ke kapele se přidávají Ray Nottinger (bass) and Victor Constrictor (kytara). V roce 1996 vychází další plnohodnotné album Zephyre a o THOU se začíná vědět. Koncertují například na festivalu Night of Darkness a hudebním festivalu POPKOMM.
/obrazky/boblucan.bloger.cz/hou4.jpg/obrazky/boblucan.bloger.cz/hou5.jpg

Ve stejném roce ovšem opouští kapelu Ray Nottinger a Victor Constrictor a to po vystoupení v Bochumu. Jsou nahrazeni novými členy a sice Tomem Dornebuschem (bass, CADRA ASH) a Martinem Krötzem (kytara) 1997 vychází již v pořadí třetí deska s názvem "Earthbound", které rovněž obsahuje video s bonusovým trackem .Alexander Schneiders nahrazuje basáka Toma Dornebuscha. The House of Usher jsou neuvěřitelně činnou kapelou, další plnohodnotné album vychází o rok později, nese název "Black Sunday Chronology", skupina hraje na prvním libanonském rockovém festivalu v Beirutu. Během nahrávání alba "Cosmogenesis" vstupuje zakládající člen skupiny ARTS&CRAFTS do House of Usher. Živé nahrávky jsou nahrány na CD s názvem "Cerebral Darkness" a k jeho vzniku posloužilo vystoupení na koncertě v belgickém Eeklo. Na podzim roku 1999 konečně vydávají Cosmogenesis a také jejich další live CD s názvem "Goth Wars", workoholismus ze strany kapely je až neuvěřitelný.

/obrazky/boblucan.bloger.cz/hou6.jpg

Na přelomu tisíciletí opět probíhají personální změny, odchází Alexander Schneiders a musí být nahrazen Ralf Dunkelem (dříve Fallen Apart) Skupina se dostává na skutečně velké festivaly a to Mera Luna, kde hrají spolu s FAITH & THE MUSE, THE MISSION, THE SISTERS OF MERCY a HIM.

/obrazky/boblucan.bloger.cz/hou7-alb.jpg

Ve stejném roce pracují na vydání další nahrávky s názvem “Inferno/L´enfer”. Kapela koncertuje roku 2001 v rodném Německu, ale i Rakousku. Roku 2002 vychází album “Inferno/L´enfer”, House of Usher jsou považováni za jednu z posledních gothic rockových kapel v Německu. V té době také začínají pracovat na novém materiálu, inspiraci hledají na mnoha místech Anglie, projedou Tintagel, the Lizard peninsula, St. Agnes Head, St. Ives a mnoho dalších míst. Název jejich nového alba je "Radio Cornwall. Roku 2002 přichází úspěch v podobě učinkování na největším gothic festivalu na světě Wave Gothic Treffen a menším, avšak o nic méně známým Zillo festivalu. Skupina v té době hraje ještě na koncertě ve francouském Lorientu a právě tento koncert je živě zaznamenán a později vydán jako "Engrammaton".

/obrazky/boblucan.bloger.cz/hou8-alb.jpg

Roku 2003 opouští kapelu kytarista Martin Krötz a je vzápětí nahrazen Dominicem Daubem a to po vystoupení v ZWISCHENFALLu-klubu v Bochumu. Bývalí členové Markus Pick (kytara) - jeden ze zakládajících členů a René Löffler (kytara) se opět vrací do skupiny. Během následujících dvou let THOU spolupracují s několika skupinami, jako jsou třeba Fallen Apart, či Ikon a společně vydávají několik singlů. Roku 2005 skupina dokončuje práce na následujícím nahrávce "Radio Cornwall". Člen kapely The Crack of Doom George Berger hraje se skupinou na koncertech a později se stává plnohodnotným členem. René Löffler zůstává ve skupině jako producent. Prvního prosince konečně vychází album "Radio Cornwall". V lednu roku 2006 skupina začíná pracovat na dalším albu. Téhož roku také přichází další úspěch v jejich kariéře, vydávají "Radio Cornwall" i v Rusku a to přes známý label Shadowplay. Markus Pick opouští skupinu a je opět nahrazen Martinem Krötem, který se do skupiny vrací po tří leté pauze.

O rok později THOU vydávají svou vlastní 80ti minutovou interpretaci písní od skupiny Pink Floyd s názvem "When our Idols fall", kterou vydávají u Shadowplay Records.


Vzhledem k pozvání organizátorů Gothic Party Brno The House of Usher na chvíli odkládají práci ve studiu. U nás slibují zahrát něco ze svých starých songů + některé nové věci z jejich alba "Angst", které má již brzy vyjít.


"I wanna know which power keeps the flame alive
that burns deep inside my heart day and night. …"


Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Jana z IP 213.192.4.*** | 5.10.2008 19:16
Ahoj, jedním slovem: SKVĚLÉ !!! Víc ani nemusím dodat. Měj se fajn a jen tak dál. Jana
Blackeye69 z IP 77.240.188.*** | 7.10.2008 14:40
Oh...děkujiii smile
Bob z IP 89.102.173.*** | 3.12.2008 23:00
Ano,pěkný článek a skvělá kapela


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a šest