Fantastická Ostrava HorrorCon 2019

Napsal DekadenteMorfin.bloger.cz (») 17. 6. v kategorii Pozvánky, přečteno: 107×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinehorrocon20ostrava-2.jpg

Fantastická Ostrava HorrorCon 2019

sobota 29. 6. 2019 (podzemní Kóje č. 1)

10:00 - 12:00 Od pohádkových strašidel k horroru pro děti

Čeho jste se báli jako děti? Čeho se bojí vaše děti? Jak se pohádkové postavy prolnuly do horrorového žánru? Existují horrory pro děti? O čem jsou? Přijďte si i se svými dětmi popovídat o strašidlech a mrazení, nechat se namaskovat nebo si zahrát na strašidla a zjistit, že horror může být pro celou rodinu.

12:00 - 13:30 Český horror ve filmu a literatuře

Český horror prý nemá tradici. Myslíte si, že něco jako český horror neexistuje? Odhalte jeho stopy a specifika v historii i současnosti, v literatuře i ve filmu.

13:30 - 14:00 Lesapán + Domovoj

Projekce dvou krátkometrážních horrorů režiséra Pavla Soukupa vycházejících z lidových pověstí a pohádek. Domovoj (2017) je temná pohádka o babičce, tajemném strážci domu a jeho střetu s nezvanými nočními návštěvníky. Od dob Karla Jaromíra Erbena nebyly české verše tak děsivé. Lesapán (2015) vypráví o střetu dvou faktických vládců lesa. Je jím myslivec nebo tajemný protivník, jenž se vynořil přímo z tajuplného nitra lesa? Střet rozumu s živelností je nevyhnutelný. "V černých stromech, v tmavém houští skloň svou hlavu, zbraň i zrak..."

14:00 - 15:00 Romance jako temná strana vampyrismu

Jako prokletí upírství je často vnímána až maniakální závislost na lidské krvi, potažmo nesmrtelnost se všemi svými negativy. Okrajově pak samota. Jednou z temných stránek vampyrismu je však romantika jako projev nenaplněného citu a touhy a my vám v několika blocích představíme různé projevy této temné stránky romance v několika filmových a literárních příbězích.

15:00 - 15:30 Kristina Haidingerová - Děti Raumy

Krátké představení nového románu, autogramiáda autorky a bleskový kvíz o podepsaný výtisk. Jak bychom reagovali na možnost nesmrtelnosti? Jakou cenu má život nebo vědomí? Jsou pomíjivé? Dají se měnit? Ponořte se do lidsky nelidského příběhu o zrůdách... a o nás samotných.

15:30 - 17:00 Karvinský horror

Může se horror odehrávat v Karviné? Jak se točí v amatérských bojových podmínkách? Např. přepadení obchodu za jeho ostrého provozu? Přesvědčíme vás o tom společně s tvůrci karvinského spolku nadšenců Horrorwatch kolem scénáristy a režiséra Lukáše Bulavy. Horrorwatch mají na svém kontě již osm krátko, středo a celovečerních horrorů a krimi thrillerů, odehrávajících se v Karviné a okolí v nichž reflektují nejen místní rázovitost a problémy, ale i zálibu v žánru. Diskuse s tvůrci bude završena projekcí zatím jejich posledního filmu, krátkometrážního horrorového retrofilmu Kyselý dech. Film nás zavede do počátku 90. let, kdy se sestry Červeňákovy s nadšením pouštějí do natáčení nového hororu Kyselý Dech, což se záhy stává jejich nejhorší noční můrou. Samy se ocitají v hnisajícím světě doktora Ericha Karpiho, jehož zničená mysl touží přeměnit vše lidské v naprosté zlo. Dostává ovšem protivníka v podobě starší sestry, kterou žene msta. Vítejte zpět v dobách videopůjčoven, rychlodabingů, školních gangů a stylové módy a nechte se unášet atmosférou temných lokací, sečných zbraní, bizarních postav a poctivých ručních efektů.

17:00 - 18:00 Teplý horror

Doba se mění a s ní i její hrdinové. Minoritní postavy získávají stále větší zastoupení v moderním Hollywoodu až to začíná být otravné. Nebo snad ne? V přednášce "Teplý horor" se zaměříme na homosexuální postavy v hororových filmech a seriálech. Na jejich vývoj a směřování a zjistíme, jak moc velké má ve skutečnosti LGBT komunita v jednom z nejprogresivnějších žánrů všech dob zastoupení.

18:00 - 19:00 Jak znáte horror?

Znalostní kvíz o hodnotné ceny. Vyzkoušejte svou paměť a znalosti horrorového žánru? Pamatujete si hlášky, postavy, zápletky, ikony?

***

Po značnou část celého programu maskování maskérkou. Po celou dobu programu HorrorConu bude k dispozici nabídka horrorových knih převážně domácích autorů a autorek k prodeji a také Creepy Box, místo, kde je možné zanechat cokoliv horrorového, co již nechcete, a naopak je možné si z něj cokoliv co v něm je vzít - zcela zdarma. Nevyhazujte horrorory, přineste je s sebou, třeba někdo jiný zrovna o ně má zájem.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a dvě