Creux Lies - Goodbye Divine 2021

Napsal DekadenteMorfin (») 28. 10. v kategorii Recenze, přečteno: 130×
a2726392186-10.jpg

Creux Lies - Goodbye Divine 2021 

Post Romantic/Freakwave

Sacramentovy Creux lži nikdy nepostrádají vášeň nebo odhodlání. Za poslední dva tři roky neměla kapela žádné výhrady k zacházení se stylem zametání, romantického post-punku, který upřednostňují upřímností, kterou vyžaduje. Ale i když jejich upřímnost nikdy nebyla zpochybněna, ani jejich vlivy. Sophomore LP Goodbye Divine je ve své linii jemnější, svalnatější ve své dodávce a přináší silnější spojku písní než jeho předchůdce.

Creux Lies's The Hearth, který měl na rukávech svou lásku k The Cure, byl pěkný vizitkou stylu kapely a možná nejdůležitější je dostal na cestu - pro většinu kapely to není první rodeo a vědí, jak předvést show. Ale Goodbye Divine rychle působí dojmem na sílu svého základního materiálu. Skladby, které zarezervují desku, "Jungle" a "Wicked", jsou působivé kousky hromové bombastiky, s pevnými harmonickými instinkty, které jsou podporovány ozvěnami bubnů a velkolepými syntezátorovými aranžemi. V obsahu i provedení jsou Creux Lies mnohem odvážnější a vážnější a jsou pro to lepší kapelou.

Vokály Eana Elliota Clevengera si za tento skok kupředu určitě zaslouží velkou část zásluh. Clevengerovo dlouhé hardcore pozadí před vznikem kapely stále není zvlášť detekovatelné, ale je osvětlen hlubokým a velitelským rejstříkem, který se zdá lépe odpovídat jeho přirozenému rozsahu a dokonale se hodí pro svižné a válcující skladby jako "Misunderstanding" a "Renegade". To neznamená, že je to všechno zkáza a chmury - tyto vokály se šikovně protínají měkčími okamžiky desky, jako je vtipná "PS Goodnight" a lithe a zvonění "Lore", bujnější a bohatší návrat k srdci zvuku.

I když nese menší množství DNA The Cure, vlivy Creux Lies jsou jistě stále přítomny v Goodbye Divine - Osobně chytám spoustu Lowlife a Tears For Fears, posluchači o něco starší a britští než já možná slyší Církev nebo Dům lásky - ale Goodbye Divine se utápí ve vzdálené minulosti. Pravděpodobně byste mohli nakreslit řádky novějších aktů, jako jsou White Lies a řada současníků kapely, ale důležité je, že žádné z těchto jmen neskáče do popředí nebo zastiňuje sterner a střízlivější prezentace sebe Creux Lies zde předkládá. Vědí, o co usilují, a sebevědomě zasáhli značku svým vlastním způsobem a se skutečným dopadem.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a dvě