MORDRED - The Dark Parade 2021

Napsal DekadenteMorfin (») 26. 10. v kategorii Recenze, přečteno: 262×
mordred-1.jpg

MORDRED - The Dark Parade 2021 

Inovátoři thrash metalové produkce zvou na temný pouliční karneval. Takže nasaďte masky a nechte se unášet na magických samplech.

Tohle je skutečný comeback! Po pětadvaceti letech se nám opět hlásí originální, thrash metalové těleso Mordred. Tuhle kapelu mám hodně rád už třicet let, takže jsem návrat uvítal s otevřenou náručí.  Velmi dobře si pamatuji, jak jsem kapelu v roce 1989 objevil debudem Fool´s Game, přičemž albem In This Life 1991 jsem byl ještě víc překvapený. V podstatě jsem nikdy nebyl příznivcem obecného a konzervativního metalu, ale spíš posluchačem různých alternativ tohoto dlouholetého hudebního žánru. Jako například Faith No More, Janne´s Addiction, Psychotic Waltz atd. Pojďme k novince: Startovní track Demonic #7 vytváří instrumentální sólový rozjezd, který v zápětí rozsekne thrash metalová palba s melodickou linkou a líbivým refrénem.

Ostrým nábojem ovšem bude až kreativní song: Malignancy, kde se střetává to nejlepší z 90. let doformované současným, kvalitním zvukem. Následující I Am Charlie je song věnovaný obětem útoku na redakci Charlie Hebdo. Myslím, že minulé dekády připomene taková Dragging For Bodies, thrashující rytmus a typické samply přesto vyšperkuje Scott Holderby svým chvílemi až popovým vokálním projevem. Vše ovšem za doprovodu řezavých kytar, sólíček a různých brejků včetně kláves. Tady je evidentní kolektivní práce a obnovená radost ze společného hraní. Titulní kompozice The Dark Parade jede ve stylu jiho-amerických rytmů. "Zní jako thrash metalový Santana". Narozdíl od druhého alba In This Life z 91. roku, kde bylo víc funky vlivů je na The Dark Parade k mání něco jako magický crossover, doplněný maskami a výletem do historie což paradoxně lehce působí jako manifest nového věku experimentální, metalové hudby. Co se mi na desce obzvlášť líbí, je sekaný rytmus a bombastický zvuk. Sice to není muzika pro každého, ale kdo má rád gramec, samply, různé scartche a latinský rytmus, ten prožívá euforii hudbou. To vše doplňuje nádherný obal. (7/10)

Napsal: Bob Lučan

Unnamed_4

0024670778-10 

www.mordred.us

 

Seznam skladeb:
1. Demonic #7
2. Malignancy
3. I Am Charlie
4. Dragging For Bodies
5. The Dark Parade
6. All Eyes On The Prize
7. Dented Lives
8. Smash Goes The Bottle

Sestava:
Scott Holderby - zpěv
James Sanguinetti - kytara
Danny White - kytara
Art Liboon - baskytara
Aaron Vaughn - klávesy, sampy
Jeff Gomes - bicí

Rok vydání: 2021
Čas: 39:26
Label: M-Theory Audio
Země: USA
Žánr: crossover/thrash metal

Diskografie:
1989 - Fool`s Game
1991 - In This Life
1994 - The Next Room
2021 - The Dark Parade

507133

 

 

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a devět