O PRECEDENS OD PRECEDENS

Napsal DekadenteMorfin.bloger.cz (») 1. 12. 2007 v kategorii Tuzemská půda, přečteno: 1515×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinePrecedens-Logo.jpg

OD NEW ROMANTIC PO OLD ROMANTIC


25 let PRECEDENS


/obrazky/boblucan.bloger.cz/Precedens-Logo.jpg/obrazky/boblucan.bloger.cz/Precedens-za-mlada-cernobia-fotka.jpg

V roce 2007 tomu je právě dvacet pět let, co dva studenti střední umělecké školy, Martin Němec a Jan Sahara Hedl, založili rockovou skupinu Precedens.


/obrazky/boblucan.bloger.cz/Marti-Nemec-za-mlada-za-klavesy-i-z-napisem-Prcedens.jpg

/obrazky/boblucan.bloger.cz/Sahara-Precedens.jpg

K té se zanedlouho připojila mladinká vokalistka Bára Basiková a nový fenomén české hudební scény byl na světě. Nemá smysl se rozepisovat o historii kapely, která byla poměrně bouřlivá a plná velkých změn jak ve stylu, tak i v obsazení. Pro žhavou současnost platí jediné: po letech se do kapely vrátila Bára Basiková, společně vydali nové album „Abpopa/Aurora“ a odjezdili s tímto repertoárem mnoho úspěšných koncertů.


/obrazky/boblucan.bloger.cz/Martin-Nemec-a-Bara-Basikova-Precedens.jpg


Na rok 2007 Precedens s Bárou Basikovou připravil koncertní program, který mapuje čtvrtstoletí fungování kapely s patrným akcentem na nejnovější tvorbu, protože tahle kapela se jednoznačně nehodlá stát vlastním revivalem.

Basiková v životní formě, s dvorním autorem Němcem a skvělou kapelou za zády, přináší inteligentní rock s překvapivou dávkou energie. Koncert nedávno odvysílala se značným ohlasem Česká televize a připravuje se jeho vydání na DVD. Tento koncert se natáčel v Lucerna music baru, kde bylo zároveň pokřtěno trojCD „3x Precedens,“ obsahující digitalizovaná první tři alba z 80. let (vydal Supraphon).


/obrazky/boblucan.bloger.cz/precedens.jpg


Hostem koncertů bude projekt Lili Marlene, což je druhá Němcova kapela, připravující v současné době svůj studiový debut s názvem Tango desolato. Jádro kapely tvoří někteří členové Precedens, ale především velmi originální zpěvačka neuvěřitelně disponovaného hlasu, Dáša Součková. Mimochodem obě zpěvačky natočily i duet Amor Muerto (existuje i jako videoklip), který je součástí vystoupení a který existuje též jako videoklip.


/obrazky/boblucan.bloger.cz/Precedens.jpg

www.precedens.cz
www.lili-marlene.com


Martin Němec, kromě zmíněných skupin Precedens a Lili Marlene (pro které píše hudbu i texty), nezahálí a vyvíjí řadu dalších aktivit. Asi tím nejzásadnějším projektem je příprava celovečerního filmu s pracovním názvem „Spinkej“, který má natáčet legendární režisér Juraj Herz (Spalovač mrtvol, Petrolejové lampy, Panna a netvor atd.). K tomuto filmu nejenže Němec napsal scénář (před časem za něj obdržel cenu nadace Miloše Havla), ale bude pro něj komponovat i hudbu a spolupracovat na jeho výtvarné stránce. Ve filmu dostane významnou roli i hudba Lili Marlene! Poprvé by se tak měly v jednom projektu doplnit všechny zásadní komponenty Němcova uměleckého směřování: hudba, literatura a malířství. Tomu se Němec aktivně věnuje celý život (vystudoval malířství na Akademii výtvarných umění). A aby těch aktivit nebylo málo, dokončuje právě i druhou knihu svých povídek (ta první vyšla před dvěma roky pod názvem „Stodola“).


www.martinnemec.com


/obrazky/boblucan.bloger.cz/Martin-Nemec-sedici-v-kotelne.jpg


Autor: Martin Němec


Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Bob předák blogu z IP 89.102.181.*** | 12.4.2008 12:57
smile Ano to je Precedens je naše české novoromantické kultůrní bohatství 80 let a dodnes natáčí skvělé desky.Je to nedoceněná kapela,které si moc vážím.Takže jsem rád,že je zde mám.Navíc Martin Němec je vynikající člověk a umělec.Bob
Petan Amogain z IP 89.102.171.*** | 5.12.2007 10:35
Zdarec Bobe,dobré je,že jsi rozšířil stránky i o jiné kapely než jen gotic rock smile Precedens to je klasika


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a tři